Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Wazektomia - Antykoncepcja dla mężczyzny - O czym lekarz Ci powie...

Opublikowany: 2016-11-30 przez siek

Antykoncepcja dla mężczyzn wazektomia metoda kanadyjska:

Tak - Wazektomia bez skalpela jest obecnie najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną.
Tak - Wazektomia bez skalpela jest de facto najtańszą metodą antykoncepcyjną.
Tak - Wazektomia bez skalpela, bez igły, bez szwów, bez bólu i bez stresu.

No i wyobraźcie sobie Państwo, że w czasach daleko posuniętej "falandyzacji prawdy" wszystkie powyższe stwierdzenia są w pełni prawdziwe!
A ponadto:

Tak - Mężczyźni po wazektomii mają zachowane doznania, nie występuje żadne pogorszenie funkcji seksualnych. Mimo braku w nasieniu męskich komórek rozrodczych objętość wytrysku - ejakulatu pozostaje niezmieniona. Plemniki są dalej produkowane lecz ulegają rozpadowi i wchłonięciu w najądrzach.
Nie - Poddanie się wazektomii nie ma wpływu na wystąpienie zachorowania na choroby prostaty. Pojawiające się w mediach doniesienia o zwiększonej zapadalności na nowotwór prostaty zostały jednoznacznie obalone przez AUA - Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne. Oczywiście na podstawie przeprowadzonego badania retrospektywnego. No cóż USA przodują w ilości wykonanych zabiegów wazektomii więc badanie oparte jest na statycznie znamiennych danych.
Tak - Nowoczesna technika operacyjna jest przyjazna i bezpieczna dla pacjenta.
Nie - Nie jest to procedura pozbawiona możliwości wystąpienia objawów niepożądanych oraz możliwości powikłań pooperacyjnych (patrz poprzednie artykuły o wazektomii)
Tak - Metoda zamykania nasieniowodu ma znaczenie. Najważniejsza jest skuteczność.  Oczywiście równie ważne jest zastosowanie metody skutecznej lecz także pozbawionej w miarę możliwości negatywnego wpływu na funkcję jąder i najądrzy.
Nie - Technika blokowania światła nasieniowodu (odcinka cewkowego) nie ma znaczenia. Klipsowanie, podwiązywanie, kauteryzacja, laserowanie odpowiedniej klasy sprzętem z użyciem materiałów wysokiej jakości we wprawnych, doświadczonych rękach są jednakowo skuteczne mimo dzielących je różnic. Standardowo stosujemy technikę cauteryzacji wchodzącą w schemat metody kanadyjskiej. Jeżeli pacjent po lekturze stron internetowych wyrobił sobię własny pogląd na tę kwestię może zwrócić się do urologa z sugestią zastosowania takiej a nie innej techniki (np. metody klasycznnej). Czytaj więcej o stosowanej przez nas technice: Wazektomia jak ja to robię...
Tak - Od pacjenta jest wymagane ścisłe zastosowanie się do precyzyjnych zaleceń przedoperacyjnych oraz wykonanie kompletu badań laboratoryjnych. Proszę pamiętać, że każda, nawet wydawałoby się niewielka ingerencja w organizm ludzki niesie ze sobą określone, często poważne zagrożenia. Odpowiednio wypracowane i przestrzegane schematy bezpieczeństwa i postępowania pozwalają zminimalizować prawdopodobieństwo ich wystąpienia.
Tak - Współżycie bez zabezpieczenia będzie możliwe dopiero po spełnieniu warunków zdefiniowanych przez lekarza prowadzącego, wykonaniu spermiogramu oraz weryfikacji wyniku. To lekarz ocenia wynik i "daje" zielone światło.

Tak - Chętnie odpowiem osobiście na wszelkie pytania jakie mają Państwo w związku z rozważaniem możliwości poddania się zabiegowi wazektomii.

Podobne artykuły