Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Wazektomia - Jak ja to robię

Opublikowany: 2017-10-17 przez admin

 Wazektomia bez igły. bez bólu, bez stresu wykonywana jest przez wykwalifikowany zespół złożony z urologa-chirurga oraz pielęgniarki posiadającej specjalizację chirugiczną. Operatorzy mają wieloletnie doświadczenie w chirurgii narządów płciowych. Operujemy zgodnie ze standardem AUA (American Urological Association). Metoda określana jest też czasem jako metoda kanadyjska. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja kwalifikacyjna na podstawie wykonanych badań laboratoryjnych, wywiadu, badania fizykalnego pacjenta oraz usg narządów moszny. Pacjenci zamiejscowi mogą oczywiście odbyć ją tuż przed wazektomią. Pacjent bezpośrednio po zabiegu jest psychomotorycznie w pełni sprawny, może też prowadzić pojazdy mechaniczne. (nad przyjazdem Harley'em jednak bym się zastanowił)

Zabieg wykonywany jest techniką mikrochirurgiczną poprzez niewielkie rozwarstwienie skóry w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem aparatu natryskowego MadaJet lub znieczulenia tradycyjnego. W naszych rękach obie procedury są przyjazne dla pacjenta i nie powodują dużego dyskomfortu. Zabieg przebiega bezboleśnie i nie stanowi stresu dla pecjenta. Z odczuć pacjentów poddających się wazektomii wynika, że cała procedura jest nawet bardziej "przyjazna" niż wizyta u stomatologa. Po dotarciu do powrózka nasiennego, wypreparowaniu i przecięciu nasieniowodu dokonujemy zaślepienia końca brzusznego stosując sprawdzone, skuteczne zabezpieczenie (cautheryzacja). Koniec jądrowy nasieniowodu pozostawiamy otwarty co zmniejsza ryzyko powikłań w postaci zespołu po wazektomii. Ponadto oba końce zostają odseparowane i ułożone w pewnej izolacji od siebie. Zabieg wykonywany jest obustronnie poprzez jedno rozwarstwienie skóry. Po sprawdzeniu okolicy rany pod kątem całości naczyń krwionośnych zamykamy skórę i jest po zabiegu. Przy naszej technice operacyjnej rana po zabiegu nie wymaga opatrunków czy też szczególnej pielęgnacji ze strony pacjenta. Zalecamy unikanie seksu, dużych wysiłków i leżenia w wannie przez okres 7 dni.
Pacjenci, którzy po lekturze stron internetowych o wazektomii nabrali zaufania do konkretnej techniki operacyjnej, czy też metody, mogą poprosić o zastosowanie właśnie takiej procedury (np. klasycznej czy "total vasecectomy")

Schematyczne przedstawienie stosowanej metody oraz idei zabiegu jest uwidocznione na rycinach poniżej:

                    

 Wazektomia mikrochirurgiczna - cena 2500zł obejmuje całość procedury operacyjnej, nadzór po zabiegu, interpretację wyniku badania nasienia oraz gwarancję skuteczności procedury. Wymagana jest konsultacja kwalifikacyjna jak do każdego zabiegu. Część ogólna kwalifikacji może odbywać się zdalnie - przez telefon. (więcej o telekonsultacji) Dzięki takiej procedurze zabieg będzie wykonany na jednym spotkaniu i zostanie poprzedzony szczegółową częścią kwalifikacji.

Przed podjęciem decyzji o wazektomii zapraszam do lektury innych moich artykułów dotyczących wazektomii oraz leczenia zabiegowego:   O wazektomii - czytaj więcej »

Konsultacje telefoniczne, umawianie zabiegów tel. +48 52 386 41 94; kom. +48 607 891 791

Napisz do nas:  urolog.bydgoszcz@gmail.com

Podobne artykuły