Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Konsultacje zdalne i tele-porady - Zdrowie w XXI wieku

Opublikowany: 2020-05-31 przez admin

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu twarzą w twarz w kontaktach międzyludzkich.

Rozwój nowoczesnych technologii, rozpowszechnienie indywidualnych środków łączności elektronicznej a przede wszystkim środowisko globalnej sieci internetowej doprowadziło do zaniku tej formy interakcji interpersonalnej. Oczywiście nie w stu procentach więc jeszcze nie wszystko stracone. Część społeczeństwa unika skutecznie przeniesienia swojej aktywności do rzeczywistości wirtualnej. 

Ale - 

Możemy przecież korzystać z pojawiających się możliwość technicznych w dowolny sposób. Chyba jest na miejscu użycie określenia "korzystać rozsądnie". I ta wroga naturze ludzkiej technologia, bez wątpienia szkodliwa dla materii ożywionej, odpowiednio użyta, może być nieocenionym narzędziem w zdalnym kontakcie typu pacjent- lekarz. Znakomitym i sprawdzonym tego przykładem jest zastosowanie zdalnego monitorowania tętna płodu, rytmu serca, wysokości ciśnienia tętniczego oraz inne możliwości telemedycyny włączając w to operacje chirurgiczne wykonywane zdalnie.

Dużo się zmieniło w ostatnich czasach, prawda? Okoliczności zewnętrzne zmuszają nas do jeszcze większej izolacji, unikania innych ludzi, często własnych dzieci i wnuków. Niezależnie od poglądów na istotę problemu doceniamy możliwość skorzystania z tele-porady czy tele-konsultacji. Prawdą jest, że nie w każdej sytuacji ta forma udzielania świadczeń medycznych jest równoważna tradycyjnej wizycie w gabinecie. Tą drogą raczej nie uściśniecie lekarzowi ręki. Ponadto badanie pacjenta na obecnym poziomie telemedycyny nie jest możliwe. Komunikacja jest utrudniona. Leczenie może być nie w pełni trafione. Więc jak? Korzystać z tele-porad czy też nie korzystać?

Odpowiedź jak zapewne się domyślacie brzmi: Korzystać rozsądnie. Jest to właściwa droga leczenia zwłaszcza u pacjentów mających postawioną diagnozę, nie wymagających badania fizykalnego a leczenie można oprzeć na badaniu podmiotowym i rozmowie z pacjentem. 

TELE-KONSULTACJA:

SKONTAKTUJ się  z pracownikiem Recepcji medycznej aby ustalić termin konsultacji

DOKONAJ przelewu BLIK "na telefon" (607 891 791 Wiesław Jaskulski) w wysokości 280 zł

lub

DOKONAJ przelewu z wyprzedzeniem (wplata musi zostać zaksiegowana najpóźniej 2 dni przed dniem konsultacji)

w wysokości 280 zł na konto: 42 2130 0004 2001 0179 2290 0001   

Gabinet Urologiczny Wiesława Jaskulskiego; 85-031 Bydgoszcz ul. Kujawska 12/3  

w tytule proszę wpisać: teleporada + data uzgodnionego z recepcją terminu

CZEKAJ na telefon od lekarza o umówionej godzinie (brak terminowej wpłaty rozumiemy jako rezygnację z konsultacji)

 

Podobne artykuły