Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Krótkie wędzidełko, przedwczesny wytrysk a udany związek

Opublikowany: 2017-10-02 przez admin

          Niewielki defekt budowy ciała mężczyzny wydawałoby się zupełnie pozbawiony znaczenia. A jednak! W określonych sytuacjach wada ta potrafi nieźle zakręcić Twoim życiem. Problemy mogą pojawić się wcześnie - od zawsze, lub dopiero po pewnym po okresie nie powodującym żadnych zaburzeń. Krótkie wędzidełko zwykle wystepuje jaki wada wrodzona. Pacjentowi może się wydawać, że wszystko jest w porządku, i że właśnie tak być powinno. Nie mając punktu odniesienia i doświadczenia nie da się ocenić czy budowa narządu jest prawidlowa, czy też "Houston mamy problem"

          W zależności od stopnia zaawansowania wady mamy doczynienia z mniej lub bardziej nasilonymi objawami czy też zaburzeniami. Skala problemy rozciąga się od niewielkiego pobolewania w trakcie sprowadzania napletka do braku fizycznych możliwości pełnego odsłonięcia żołędzi. Ma to wpływ zarówno na możliwość utrzymania higieny intymnej jak też na zaburzenia erekcji. Brak systematycznych zabiegów higienicznych doprowadza do przewlekłego stanu zapalnego ze wszystkimi, możliwymi jego następstwami. Ból i nadrywanie tkanek w czasie współżycia potrafią w znaczącym stopniu wpływać negatywnie na jakość zbliżeń. W końcowym stadium fałd wędzidełka nie wytrzymuje silnego napięcia występującego podczas współżycia i dochodzi do jego zerwania. W tamim momencie silny ból jest połączony z bardzo intensywnym krwawieniem. Pojawiająca się frustracja i lęk przed kolejnymi próbami nie jest zjawiskiem odosobnionym. Skutki emocjonalne często są nawet większe od fizycznych. Poza tym efekty kosmetyczne po zerwaniu wędzidełka są gorsze od tych uzyskiwanych po leczeniu operacyjnym zastosowanym w porę.
          Krótkie wędzidełko nawet jeżeli nie powoduje opisanych powyżej zdarzeń może wpływać negatywnie na zdolność mężczyzny do zapanowania nad podnieceniem i wytryskiem.  Konsekwencją jest brak brak zaspokojenia partnerki a nie jest to sytuacja do pozazdroszczenia i cierpi na tym nie tylko męska duma lecz także może dojść do rozpadu związku. I dobra wiadomość na koniec -  urolog ma do zaproponowania skuteczne rozwiązanie problemu. Rozwiązanie to nazywa się "plastyka wędzidełka". I nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu.

Podobne artykuły