Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Wazektomia mikrochirurgiczna - Znieczulenie 100%

Opublikowany: 2018-09-14 przez admin

Wazektomia jak i inne zabiegi operacyjne niesie dla pacjenta spory ładunek emocji, lęków oraz niepokoju. Między innymi czy będzie bolało? Jakie znieczulenie jest wykonywane? Czy nic złego mi się nie stanie?

Otóż można odpowiedzieć krótko: wykonujemy znieczulenie 100%. A to dlatego, że do chwili obecnej 100% pacjentów u których wykonywałem wazektomię (a także inne zabiegi urologiczne) stwierdziło po fakcie, że ich odczucie dyskomfortu podczas znieczulenia i zabiegu były znacząco mniejsze do spodziewanych. Dla wielu mężczyzn było to pierwsze spotkanie z chirurgią urologiczną czy też lekarzem. Wielu ma porównania ze znieczuleniem dentystycznym. I mimo tego, że okolica w której poruszamy się podczas wazektomii jest doskonale unerwiona porównanie takie zawsze wypadało na naszą korzyść – znieczulenie było mniej nieprzyjemne niż stomatologiczne. Oczywiście można wybrać sposób znieczulenia – natryskowy czy igłowy. Na podstawie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że obie metody są porównywalne z lekką przewagą znieczulenia igłowego. Często zwykłe badanie narządów moszny wykonane z odpowiednią starannością oceniane jest jako bardziej nieprzyjemne niż podanie środka znieczulającego przed zabiegiem wazektomii.

A więc Panowie - śmiało możecie powiedzieć mi: Sprawdzam! Jestem do dyspozycji i zapewniam, że dokładamy należytych starań aby utrzymać to piękne 100%

 

 

Podobne artykuły