Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-18:00, czwartki 10:00-18:00 

Prosimy o odpowiedzialne umawianie spotkań

Jaskulski Urology

Stulejka - obrzezanie estetyczne

Opublikowany: 2018-05-15 przez admin

Obrzezanie estetyczne - termin medyczny związany ze zdrowiem, kulturą bądź religią, jest dość powszechnie znany i często budzi rozmaite emocje. Może być zabiegiem koniecznym w przypadku dużej wady w budowie napletka. Ale może też być świadomym wyborem mężczyzny chcącego zaprezentować się odmiennie od tego czym obdarzyła go natura. Ponadto okazało się, że mężczyźni pozbawieni napletka są mniej narażeni na infekcję wirusem HIV. Skąd przymiotnik "estetyczne"? Żyjemy przecież w czasie, w którym poza przywróceniem funkcji narzadu mamy prawo spodziewać się "przyjaznych" efektów kosmetycznych.

Sposoby obrzezania są różne i ewoluują wraz z rozwojem techniki medycznej oraz zapotrzebowaniem na konkretny efekt estetyczny. Obrzezania można dokonać na różnych poziomach w zależności od preferencji pacjenta. Oczywiście jeżeli są spełnione odpowiednie warunki miejscowe - anatomiczne. Często przy wadach napletka zaawansowanie zwężenia nie pozostawia nam takiego wyboru. Urolodzy są obecnie wyposażeni w nowoczesny sprzęt pozwalający osiągać lepsze rezultaty zarówno medyczne jak też kosmetyczne. Urologia estetyczna zyskuje na znaczeniu. Poza naprawą funkcji organu coraz bardziej liczy się efekt estetyczny. Znaczącym krokiem medycyny było zastosowanie lasera i jest on nadal wykorzystywany w urologii estetycznej jakkolwiek technika ta nie zawsze daje przewagę przy operacjach stulejki. 

Od pewnego czasu chirurdzy z powodzeniem wykorzystują szwy automatyczne - staplery - pozwalające na sprawne łączenie ran; obrzezanie anastomatem. Nie do przecenienia jest też efekt kosmetyczny uzyskiwany z zastosowaniem takiego urządzenia. Jeżeli mamy możliwość wykorzystania anastomatu - staplera automatycznego dedykowanego do usuwania napletka to możemy usyskać lepsze efekty kosmetyczne w postaci równej delikatnej blizny. Metoda pozbawiona jest też wad metod wykorzystujących światło i energię termiczną podczas zabiegu. Oczywiście kwalifikacja do zastosowania konkretnej techniki operacyjnej jest w decyzji lekarza urologa. A powinna być podjęta przy świadomym, aktywnym udziale zainteresowanego.

Podobne artykuły