Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja czynna 9:00-18:00;  Konsultacje: wtorki 10:00-19:00, czwartki 9:00-14:00 i piątki 8:00-14:00

Jaskulski Urology

Wazektomia - Jak ja to robię

Opublikowany: 2017-10-17 przez admin

 Wazektomia bez igły. bez bólu, bez stresu wykonywana jest przez wykwalifikowany zespół złożony z urologa-chirurga oraz pielęgniarki posiadającej specjalizację chirugiczną mający wieloletnie doświadczenie w chirurgii narządów płciowych. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja kwalifikacyjna na podstawie wykonanych badań laboratoryjnych, wywiadu, badania pacjenta oraz usg narządów moszny. Pacjenci zamiejscowi mogą oczywiście odbyć ją tuż przed wazektomią. Panowie po zabiegu są zdolni do prowadzenia samochodu.

Zabieg wykonywany jest techniką mikrochirurgiczną poprzez niewielkie rozwarstwienie skóry po znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem aparatu natryskowego MadaJet lub znieczulenia tradycyjnego. W naszych rękach obie procedury są przyjazne dla pacjenta i nie ma między nimi znaczącej różnicy co do odczuwanego dyskomfortu. Zabieg jest niebolesny i nie należy się tego obawiać. Po dotarciu do powrózka nasiennego, wypreparowaniu i przecięciu nasieniowodu przeprowadzamy zaślepienie końca brzusznego stosując sprawdzone, skuteczne zabezpieczenia. Koniec jądrowy nasieniowodu pozostawiamy otwarty co zmniejsza ryzyko powikłań w postaci zespołu po wazektomii. Ponadto oba końce zostają odseparowane i ułożone w izolacji od siebie. Zabieg wykonywany jest obustronnie poprzez jedno rozwarstwienie skóry. Po sprawdzeniu okolicy rany pod kątem całości naczyń krwionośnych skórę zamykamy i jest po zabiegu. Przy naszej technice operacyjnej rana po zabiegu nie wymaga szczególnej pielęgnacji ze strony pacjenta.
Pacjenci, którzy po lekturze stron internetowych o wazektomii nabrali zaufania do konkretnej techniki operacyjnej, czy też metody, mogą poprosić o zastosowanie właśnie takiej procedury.

Schematyczne przedstawienie stosowanej metody oraz idei zabiegu jest uwidocznione na rycinach poniżej:

 Wazektomia mikrochirurgiczna - cena 2000zł obejmuje całość procedury operacyjnej, opiekę po zabiegu, interpretację wyniku badania nasienia oraz gwarancję skuteczności procedury. Przed podjęciem decyzji o wazektomii zapraszam do lektury innych moich artykułów dotyczących wazektomii oraz leczenia zabiegowego     czytaj więcej »

Konsultacje telefoniczne, umawianie zabiegów tel. +48 52 386 41 94; kom. +48 607 891 791

Napisz do nas:  urolog.bydgoszcz@gmail.com

Podobne artykuły