Prywatny Gabinet Urologiczny "Jaskulski Medicall" - tel. +48 52 386 41 94

Recepcja telefoniczna jest czynna 9:00-18:00; 

Konsultacje: wtorki 10:00-19:00, czwartki 9:00-14:00 i piątki 8:00-14:00

Prosimy o rozważne wybieranie terminów

Jaskulski Urology

Wazektomia - Antykoncepcja dla mężczyzny - O czym lekarz Ci powie...

Opublikowany: 2016-11-30 przez siek

Antykoncepcja dla mężczyzn wazektomia:

Tak - Wazektomia bez skalpela jest obecnie najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną.
Tak - Wazektomia bez skalpela jest de facto najtańszą metodą antykoncepcyjną.
Tak - Wazektomia bez skalpela, bez igły, bez szwów, bez bólu i bez stresu.

No i wyobraźcie sobie Państwo, że w czasach daleko posuniętej "falandyzacji prawdy" wszystkie powyższe stwierdzenia są w pełni prawdziwe!
A ponadto:

Tak - Mężczyźni po wazektomii mają zachowane doznania, nie występuje żadne pogorszenie funkcji seksualnych. Mimo braku w nasieniu męskich komórek rozrodczych objętość wytrysku - ejakulatu pozostaje niezmieniona. Plemniki są dalej produkowane lecz ulegają rozpadowi i wchłonięciu w najądrzach.
Nie - Poddanie się wazektomii nie ma wpływu na wystąpienie zachorowania na choroby prostaty. Pojawiające się w mediach doniesienia o zwiększonej zapadalności na nowotwór prostaty zostały jednoznacznie obalone przez AUA - Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne. Oczywiście na podstawie przeprowadzonego badania retrospektywnego. No cóż USA przodują w ilości wykonanych zabiegów wazektomii więc badanie oparte jest na statycznie znamiennych danych.
Tak - Nowoczesna technika operacyjna jest przyjazna i bezpieczna dla pacjenta.
Nie - Nie jest to procedura pozbawiona możliwości wystąpienia objawów niepożądanych oraz możliwości powikłań pooperacyjnych (patrz poprzednie artykuły o wazektomii)
Tak - Metoda zamykania nasieniowodu ma znaczenie. Najważniejsza jest skuteczność.  Oczywiście równie ważne jest zastosowanie metody skutecznej lecz także pozbawionej w miarę możliwości negatywnego wpływu na funkcję jąder i najądrzy.
Nie - Technika blokowania światła nasieniowodu (odcinka cewkowego) nie ma znaczenia. Klipsowanie, podwiązywanie, kauteryzacja, laserowanie odpowiedniej klasy sprzętem z użyciem materiałów wysokiej jakości we wprawnych, doświadczonych rękach są jednakowo skuteczne mimo dzielących je różnic. Jeżeli pacjent po lekturze stron internetowych wyrobił sobię własny pogląd na tę kwestię może zwrócić się do urolog z sugestią zastosowania takiej a nie innej techniki.
Tak - Od pacjenta jest wymagane ścisłe zastosowanie się do precyzyjnych zaleceń przedoperacyjnych oraz wykonanie kompletu badań laboratoryjnych. Proszę pamiętać, że każda, nawet wydawałoby się niewielka ingerencja w organizm ludzki niesie ze sobą określone, często poważne zagrożenia. Odpowiednio wypracowane i przestrzegane schematy bezpieczeństwa i postępowania pozwalają zminimalizować prawdopodobieństwo ich wystąpienia.
Tak - Współżycie bez zabezpieczenia będzie możliwe dopiero po spełnieniu warunków zdefiniowanych przez lekarza prowadzącego, wykonaniu spermiogramu oraz weryfikacji wyniku. To lekarz ocenia wynik i "daje" zielone światło.

Tak - Chętnie odpowiem osobiście na wszelkie pytania jakie mają Państwo w związku z rozważaniem możliwości poddania się zabiegowi wazektomii.

Podobne artykuły